15 / 100

Bony’nin Yolu Kitabı PDF

Bonynin Yolu Köpek Eğitim Kitabını aldık ve inceledik, aşağıda kitap hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz. Köpek sahibi olmadan önce ya da olduktan sonra köpek eğitimi hakkında bilmek istediğiniz çoğu şey kitapta mevcut.

Köpek nasıl eğitilir

Bony’nin Yolu Kitabı Hakkında Genel Bilgiler

Kitabın adı: Bony’nin Yolu

Kitabın türü: İndirilebilir (PDF) e-kitap (Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan okunabilir) 

Kitabın sayfa sayısı: Yardımcı kitaplarla birlikte 94 sayfa

Kitabın içeriği: Yavru ve yetişkin köpeklere yönelik temel ve orta düzey eğitim

Bony’nin Yolu Kitabında Neler Var?

Yazar kitabı iki ana bölümde ele almış diyebiliriz. Bu pencereden bakıldığında kitabı; Köpek Sahibi Olmanın sorumlulukları ve Köpek Eğitimi olarak kategorilere ayrılabilirim. Kendisi barınaktan sahiplenme yolunu seçmiş. Köpek sahiplenme süreci hakkındaki tüm deneyimlerini ve yaşadıklarını da kaleme almış. Sadece kendi yaşadıkları değil tabi ki. Etrafında köpek sahibi olan arkadaşlarından, internet üzerinde yaptığı araştırmalardan, barınaktaki görevlilerden aldığı bilgileri de sırasıyla başarılı şekilde aktarmış.

Köpek sahibi olmayı düşünüyorsanız sizi nelerin beklediği hakkında fikir sahibi olmalısınız. Köpek eğitimi sonraki iş olarak gözüküyor. Bende köpek sahibi olmayı düşündüğümden kitabı büyük keyifle okudum. Aklıma gelmeyen ince detayları Bony’nin Yolu Kitabı sayesinde öğrendim. Daha öncede kitap incelemesi yapmıştım ama konu köpek nasıl eğitilir konusuna geldiğinde daha bir hevesle yaklaştım.

Kitabın dili çok sade, karmaşık terimler süslü ibareler yok. Kolaylıkla anlaşılabiliyor. Özellikle akış sırası çok hoşuma gitti. Genelde köpek eğitim kitapları köpek sahiplerine yönelik olarak hazırlanır. Yani köpeğinizin olduğu varsayılır ve ona göre yol gösterilir. Gerçi pek fazla PDF formatında hazırlanmış köpek eğitim kitabı gördüğümü söyleyemem. Ne diyorduk.. Kitabın akışı gerçekten çok mantıklı. Kitabı okuyanın köpek sahibi olmaya karar verdiğini ama henüz sahiplenmediğini varsayarak işe başlamış. A’dan başlamış diyebilirim.

Öte yandan bakıldığında köpek sahibi olanlar çevrelerinde kendilerine danışanlara bilgiler vermeyi severler. Bony’nin Yolu Kitabı bilgilendirme aşamasında ve eğitim aşamasında köpek sahibi olanlara da yardımcı olacaktır.

Sonraki satırlarda içeriği hızlıca özetlemek istiyorum.

Bonynin Yolu Köpek Eğitim Kitabı 1

Bony’nin Kitabı İçerik Özeti (Başlıklar Halinde)

Kitap içinde yer alan başlıkları index gibi vermek mantıklı gelmedi. O yüzden kendi okuduğum ve aklımda kalan konuları veriyorum. Kitapta tabi ki daha fazla başlık var.

 • Sadık dostunu nereden alabilirsin?
 • Sadık dostunu nerelerden almamalısın
 • Kimlere danışabilirsin
 • Kendini tanı, sadık dostunun türüne karar var
 • Sahiplenmeden önce yapman gerekenler
 • Eve ilk geldiğinizde yapman gerekenler
 • Alışveriş listesi
 • Köpeğini tanı
 • İtaat Eğitimi
 • Temel ve orta düzey komutlar
 • Tuvalet eğitimi

Bir çırpıda sayabileceğim başlıkları yukarıda sıraladım. Bony’nin Yolu Kitabında benimsenen eğitim çok hoşuma gitti. Tamamen insani duygulara sevgi ve emeğe dayalı eğitim sistemi benimsenmiş. Aslında köpek eğitiminin şekli bellidir, dünya üzerinde genel kabul görmüş kurallar var, olay eğitmende biter. Köpeğini ne kadar tanırsan ve emek verirsen eğitim süreci da o kadar kolay geçer.

Bazı köpek eğitimleri özel süreçler gerektirir. Altını çizerek söylüyorum o tür eğitimlere kitap içinde yer verilmemiş. Onları uzman köpek eğitmenleri tarafından verilmesi gerektiği belirtilmiş. Örneğin arama kurtarma eğitimi, koruma köpeği eğitimi ya da av köpeği eğitimi. Kitapta daha çok günlük hayatta bir arada uyum içinde yaşamayı kolaylaştıran köpek eğitimine ağırlık verilmiş.

Kısacası köpek nasıl eğitilir diyorsan ve özel eğitimlerle ilgilenmiyorsan Bony’nin Yolu Kitabını buraya tıklayarak gönül rahatlığıyla indirip okuyabilirsin.

Köpek Tuvalet Eğitimi 2 Etkili Yöntem

Köpek Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir? Planlanmamış ve tutarsız köpek tuvalet eğitimi çoğu zaman karşılıklı olarak işkenceye dönüşür. Köpeğine nasıl eğitim vereceğini bilmiyorsan sevimli arkadaşın senin neye tepki verdiğini bile anlamayabilir. Köpek Tuvalet Eğitiminde...

Köpek Nasıl Eğitilir – Otur Kalk

Köpek Nasıl Eğitilir - Otur KalkKöpek nasıl eğitilir yazılarının başında ipuçları verme geleneğimize "Köpek Nasıl Eğitilir - Otur Kalk" yazımızda da devam ediyoruz.Köpek Nasıl Eğitilir İpuçlarıKöpeğin türüne ve yaşına göre dünyayı algılama kapasitesine...